SYKSY 2020 INFO

Muutimme ratsastuskoulumme tuntikarttaa uuteen uskoon syksylle 2020. Opettajilla ei ole niin sanottuja “omia päiviä” vaan he kiertävät jokainen kaikilla päivillä. Poikkeuksena Annikan PoniPerjantai jonka opetuksesta hän vastaa.

Tällä uudistuksella halusimme tarjota kaikille asiakkaillemme kaikkien opettajiemme parasta osaamista.

Tässä uudistuksessa on suurimpana tekijänä hevostemme hyvinvoinnin takaaminen. Näin saamme hevosten liikkumisen tasaantumaan ja monipuolistumaan. Myös opettajamme tuntevat jatkossa kaikkien päivien asiakkaat ja ovat nyt yhdessä suunnitelleet koko syyskaudeksi opetussuunnitelman jokaiselle viikonpäivälle jotta hevosten monipuolinen käyttö mahdollistuu ja onnistuu. Tästä uudistuksesta hyötyvät kaikki. Hevoset ovat terveitä ja virkeitä kuten myös asiakkaat!

Iloisin syysterveisin Mäntsälän Ratsastuskoulun väki

Iina, Anita, Essi ja Annika

 

Tuntikartta:

 

Opettajien tuntikartta: